راهبند پارکینگی

به هر آن چیزی که مسیر عبور و مرور انسان ها و یا خودروها را محدود می کند، راهبند گفته می شود. راهبند پارکینگ یکی از وسایل امنیتی است که در بسیاری از منازل، پارکینگ های مجتمع ها مسکونی، پارکینگ های عمومی و خصوصی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

راهبند بازویی پارکینگ با توجه به تنوع بسیار زیادی که دارد، باید با دقت زیادی انتخاب شود. همچنین، گارانتی و خدمات پس از فروش راهبند بازویی نیز باید توسط مرکز خرید راهبندهای بازویی وجود داشته باشد. از این رو توصیه می شود که افراد حتما و حتما برای خرید راهبندهای بازویی به شرکت های معتبر مراجعه کنند. زیرا در حال حاضر، کیفیت راهبندهای بازویی پارکینگ بسیار حائز اهمیت می باشد.

با توجه به اهمیت راهبند پارکینگ، در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با راهبندهای بازویی پارکینگ، عملکرد آن ها و جزئیات آن ها صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد خرید راهبند را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ چیست؟

حتما شما هم تا به حال به پارکینگ های عمومی و اختصاصی مجتمع ها مراجعه کرده اید. اگر دقت کرده باشید در ابتدای ورود شما یک راهبند وجود دارد که تحت عنوان راهبند پارکینگ شناخته می شود. این نوع راهبند بیشتر برای مکان هایی که دارای پارکینگ های عمومی و اختصاصی می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

وظیفه راهبندهای پارکینگی این است که مسیر عبور و مرور خودروها را نظم می دهند. اگرچه برخی از راهبندهای موجود در بازار برای عبور و مرور انسان ها ساخته شده اند؛ اما راهبند پارکینگ چیزی نیست به جز ایجاد محدودیت برای عبور و مرور خودروها!

راهبند پارکینگ بر اساس کاربری خاصی که دارد، در انواع مختلفی به تولید می رسد. افرادی که علاقه مند به راهبندهای با کیفیت می باشند، می بایست حتما به یکی از برترین مرکز خرید راهبندهای بازویی پارکینگ مراجعه کنند. زیرا احتمال بی کیفیت بودن راهبند پارکینگ، بسیار بالا است و باید حتما این راهبندها از فروشگاه هایی خریداری شوند که گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می کنند.

راهبند بازویی

انواع راهبندهای بازویی پارکینگ

با توجه به اینکه راهبند پارکینگ برای کاربری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، باید بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای مجتمع های مسکونی باشد. راهبند بازویی یکی از بهترین راهبندهای پارکینگ است که با انواع مختلفی در بازار وجود دارد.

برخی از راهبندهای بازویی دارای کیفیت بسیار عالی می باشند، ولی به دلیل اینکه کارایی های خاص دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی از راهبندهای بازویی به دلیل اینکه کارایی مناسبی دارند و می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، محبوب تر هستند. در ادامه به ۴ نمونه از راهبندهای بازویی که بر اساس نوع بازو طبقه بندی می شوند، اشاره می کنیم.

  • راهبند بازو تلسکوپی

شرط می بندیم که تا به حال چندین بار این نوع راهبند پارکینگ را مشاهده کرده اید. زیرا راهبند بازو تلسکوپی جزء رایج ترین و محبوب ترین راهبندهای موجود در بازار کشور ایران می باشد. راهبندهای بازوی تلسکوپی با کیفیت های بسیار عالی به تولید می رسند و می توانند برای مجتمع های مسکونی، تجاری و حتی پارکینگ های عمومی استفاده شوند.

راهبند بازو تلسکوپی یکی از رایج ترین راهبندهای بازویی است که برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بازوی این راهبند پارکینگ می تواند دارای ۴ متر و یا ۸ متر طول باشد. بسته به اینکه کاربری راهبند بازویی چه باشد، راهبند بازو تلسکوپی با طول های مختلف قابل تهیه است.

  • راهبند بازو فنس دار

یکی دیگر از انواع راهبندهای بازویی موجود در بازار، راهبندهایی هستند که دارای فنس نیز می باشند. در واقع، این نوع راهبند پارکینگ شباهت بسیار زیادی به راهبندهای بازویی تلسکوپی دارد. فقط با این تفاوت که یک سری نرده هایی در بالا و پایین این راهبندها وجود دارند.

این نرده ها عبور و مرور افراد را از زیر بازو و یا از بالای بازو محدود می کنند. راهبند پارکینگ بازویی فنس دار، گزینه خوبی برای مکان هایی است که نیاز به امنیت بیشتری دارند. طول راهبندهای بازویی فنس دار می تواند تا ۶ متر باشد.

  • راهبند بازو ۹۰ درجه

یکی از انواع راهبندهای بازویی موجود در بازار، راهبندهایی هستند که قابلیت تا شدن دارند. به هر حال، اگر راهبندهای معمولی برای مکان هایی مورد استفاده قرار گیرند که فضای کافی برای باز شدن نداشته باشند، با مشکل مواجه می شوند.

راهبند پارکینگ بازویی ۹۰ درجه می تواند محدودیت فضا را رفع کند. این نوع راهبند به گونه ای باز می شود که تا بالای سقف حرکت نمی کند. در واقع، در زمان باز شدن، یک بازوی تا شونده راهبند به صورت موازی با سقف قرار می گیرد.

راهبند بازو ۹۰ درجه

  • راهبند بازو ۱۸۰ درجه

یکی دیگر از خاص ترین راهبندهای بازویی پارکینگ، راهبندهایی هستند که تا زاویه ۱۸۰ درجه تا می شوند. دو بازویی که در این راهبند مورد استفاده قرار می گیرند در زمان باز شدن در کنار هم قرار می گیرند.

بسته به اینکه راهبند پارکینگ قرار است برای چه مکانی مورد استفاده قرار گیرد، می توان راهبند بازویی ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه را انتخاب نمود.

قیمت راهبند ریموت کنترلی

راهبند مناسب برای پارکینگ های مسقف

بسیاری از پارکینگ های عمومی و اختصاصی مجتمع های مسکونی دارای سقف کوتاهی هستند. به همین خاطر، نمی توان راهبند معمولی را برای این نوع پارکینگ ها استفاده کرد. با توجه به اینکه استفاده از راهبند باعث افزایش امنیت مجتمع مسکونی و یا تجاری می شود، توصیه می شود که حتما افراد از راهبندهای مناسب برای پارکینگ های مسقف استفاده کنند.

راهبندهایی که برای پارکینگ های مسقف استفاده می شوند، می توانند به صورت بازویی ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه باشند. این راهبندها بسته به نوع محدودیت فضا، می توانند برای پارکینگ های مسقف استفاده شوند و محدودیت فضا را کنترل کنند.

بدیهی است که راهبند پارکینگ بازویی معمولی و یا فنس دار، گزینه خوبی برای پارکینگ های مسقف نیست. زیرا پس از باز شدن بازوی راهبند، بازو به سقف گیر می کند و مشکل ساز می شود. بنابراین، قبل از خرید و نصب راهبند پارکینگ، به فضای مورد نیاز خودتان توجه داشته باشید.

راهبند اتوماتیک

تکنولوژی راهبند پارکینگ برای وصل شدن به سیستم های کنترلی، بسیار مهم است!

یکی از موضوعاتی که باید در هنگام خرید راهبند پارکینگ به آن توجه داشته باشند، تکنولوژی راهبند برای وصل شدن به یک سری از دستگاه های اتوماتیک می باشد. به طور کلی، در حال حاضر راهبندهایی که به سیستم های کنترلی عبور و مرور وصل می شوند، طرفداران بسیار زیادی دارند. به همین خاطر، شاید خرید راهبندهای معمولی که به این تکنولوژی ها متصل نمی شوند، ارزش نداشته باشد.

راهبند پارکینگ برای وصل شدن به سیستم های کنترلی باید دارای تکنولوژی خاصی باشد. این سیستم های کنترلی می توانند به صورت اتوماتیک، عبور و مرور خودروها را تنظیم کنند. یکی از بهترین و رایج ترین سیستم های کنترلی که برای مجتمع های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم پلاک خوان است. مجتمع های مسکونی که دارای ساکنین مشخص با شماره پلاک خاص می باشند، می توانند از این تکنولوژی برای بالا بردن امنیت استفاده کنند.

همچنین، سیستم های کنترلی مختلف دیگری نیز وجود دارد که بسته به کاربری راهبند و مکانی که قرار است راهبند پارکینگ در آن جا نصب گردد، می توان یکی از این سیستم های کنترلی را استفاده نمود. در ادامه به برخی از سیستم های کنترلی راهبند بازویی اشاره می کنیم.

  • لوپ دتکتورها
  • تگ خوان

راهبند چشمی سنسور دار

راهبند کنترلی بهتر است یا راهبند پارکینگ ریموت دار؟

در گذشته اکثر پارکینگ ها دارای راهبند پارکینگ ریموت دار بودند. به همین خاطر، راهبندهای ریموت دار جزء محبوب ترین و پرطرفدارترین راهبندهایی بودند که در بازار کشور ایران به فروش می روند. اما با پیشرفت تکنولوژی راهبندهای جدیدی به تولید رسیدند که امکان عبور و مرور خودروها را با محدودیت های خاص ایجاد می کردند.

راهبند کنترلی یکی از انواع راهبندهای بازویی است که در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که اشاره کردیم، راهبند پارکینگ ریموت دار، یک نوع راهبند قدیمی است که در بیشتر پارکینگ های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی محدودیت در اختیار گذاشتن یک ریموت برای هر کاربر و پایین رفتن امنیت، از جمله معایب راهبندهای ریموت دار است.

در حال حاضر، یکی از مزیت های یک راهبند پارکینگ خوب این است که بتواند به سیستم های کنترلی متصل شود. شاید بسیاری از افراد تصور کنند که در حال حاضر نیازی به راهبند پارکینگی که به سیستم های کنترلی متصل شود، ندارند. ولی این موضوع تضمینی برای این نیست که در آینده نیز به این سیستم ها نیازی نداشته باشید.

بنابراین، اگر برای خرید راهبند پارکینگ بازویی دچار تردید شده اید و نمی دانید مدل ریموت دار و یا کنترلی را انتخاب کنید، به شما توصیه می کنیم که حتما مدل کنترلی را انتخاب نمایید. زیرا راهبندهای بازویی کنترلی برای بهبود امنیت بسیار عالی عمل می کنند. به خصوص اگر راهبند بازویی بخواهد برای مجتمع های مسکونی اختصاصی و یا مجتمع های تجاری اختصاصی مورد استفاده قرار گیرد.

راه بند برقی

تفاوت راهبندهای الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک

تا به اینجای مقاله در رابطه با انواع راهبندهای بازویی بر اساس تنوع بازو صحبت کردیم. ولی به غیر از این دسته بندی، یک دسته بندی دیگری نیز برای راهبند پارکینگ وجود دارد. در این دسته بندی، راهبندهای بازویی بر اساس سیستم محرک خودشان تقسیم بندی می شوند. به طور کلی، دو نوع راهبند بازویی در کشور ایران وجود دارد که به نام راهبندهای الکترومکانیک و راهبندهای الکتروهیدرولیک شناخته می شوند.

راهبندهای الکترومکانیک و راهبندهای الکتروهیدرولیک با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند. لازم است که افراد حتما در رابطه با تفاوت های این دو راهبند پارکینگ اطلاعات کسب کنند تا بتوانند اقدام به خرید راهبندهای اختصاصی برای مکان مورد نظر خودشان کنند. در ادامه به تفاوت راهبندهای الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک اشاره می کنیم.

  • راهبندهای الکترومکانیک

راهبندهای الکترومکانیک با نیروی محرک موتور به صورت مکانیکی حرکت می کنند. این نوع راهبند دارای محدودیت حرکت بوده و می تواند برای مکان هایی که تردد پایینی دارند، مورد استفاده قرار گیرد. راهبند پارکینگ الکترومکانیک در سه نوع با محدودیت تردد کم، تردد زیاد و بدون محدودیت تردد به تولید می رسد.

بسته به کاربری مورد نظر، می توان یکی از این نوع راهبندها را تهیه نمود و برای پارکینگ های مسقف و یا غیر مسقف استفاده کرد. این نوع راهبندها بر خلاف راهبندهای الکتروهیدرولیک که نیاز به روغن دارند، به هیچ روغن و یا مایعی نیاز ندارد. این راهبند پارکینگ با کمک جک و گیربکس و یک سری از قطعات مکانیکی فعالیت خودش را انجام می دهد.

  • راهبندهای الکتروهیدرولیک

راهبندهای الکتروهیدرولیک یکی از انواع راهبندهای بازویی می باشند که با فشار روغن بازوی راهبند را حرکت می دهند. عملکرد این راهبند پارکینگ بهتر از راهبند الکترومکانیک است. زیرا قدرت این راهبند با توجه به روغن به کار رفته در آن بیشتر است.

راهبند الکتروهیدرولیک برای مکان های پر تردد مناسب تر است. زیرا به هر حال، محدودیتی برای باز و بسته شدن بازو در آن وجود ندارد. ولی موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، قیمت بالای این نوع راهبند پارکینگ و نیاز به سرویس کاری منظم آن می باشد.

تفاوت راهبندهای الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک

خرید راهبند خودرویی

قیمت راهبند پارکینگ چقدر است؟

قیمت راهبند پارکینگ بسته به نوع راه بند، طول بازو، کیفیت راهنبند و تکنولوژی راهبند بازویی می تواند متفاوت باشد. برای خرید راهبند پارکینگ می بایست به مرکز خرید معتبر در زمینه خرید راهبندهای پارکینگ مراجعه کنید. زیرا در حال حاضر، جنس به کار رفته در بازوی راهبند و معیارهای بسیار متنوع دیگری وجود دارند که باید در هنگام خرید به آن ها توجه شود.

شرکت نصب راهبند

خرید راهبند بازویی با کیفیت با گارانتی معتبر

خرید راهبند بازویی پارکینگ با کیفیت بسیار بالا باید با کمک فروشگاه ها و مرکز خرید معتبر انجام شود. با توجه به اینکه این راهبندها دارای سیستم برقی و مکانیکی یا هیدرولیکی می باشند، احتمال خرابی آن ها وجود دارد. بنابراین، حتما در هنگام خرید راهبند بازویی به گارانتی و خدمات پس از فروش آن دقت فرمایید.

سیستم راهبند پارک خودرو

نصب راهبندهای خریداری شده؛ کاری که نیاز به تخصص دارد

یکی از خدمات ارائه شده در مرکز خرید راهبند بازویی پارکینگ حفاظ مارکت، نصب راهبندهای بازویی است. نصب راهبند باید با تخصص خاصی صورت گیرد تا اولا مشکلی در هنگام باز و بسته شدن راهبند وجود نداشته باشد و دوما اینکه بعد از نصب، خرابی خاصی برای راهبند پارکینگ به وجود نیامده باشد. بنابراین، حتما از خدمات مرکز خرید و نصب راهبند بازویی پارکینگ به صورت تخصصی استفاده کنید.

راهبند برای جلوی پارکینگ

 

مقالات تصادفی

 

 

📱
⇄ 8378 678 0912