اهمیت نصب حفاظ آهنی شاخ گوزنی روی دیوار با ارتفاع زیاد و کم

حفاظ دیواری شاخ گوزنی با رنگ کرم کوره ای
۱۴۰۰/۰۷/۱۲
حفاظ دیواری شاخ گوزنی از نمای دور و نزدیک
۱۴۰۰/۰۷/۱۲

تعداد شاخه اصلی در یک طول دو متری را تراکم میگویند و هرچه این تعداد این شاخه ها بیشتر شود یعنی فاصله میله ها کمتر است و کیفیت بالاتری خواهد داشت . نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار با ارتفاع زیاد یا کم بسته به انتخاب و سلیقه ی مشتریان محترم میباشد البته حفاظ روی دیوار تراکم ها و در ادامه آنها قیمت متفاوتی دارند یعنی حفظ شاخ گوزنی با تراکم ۱۰ قیمت پایینتری نسبت به حفاظ شاخ گوزنی با تراکم ۱۲ دارد . شاخک های اصلی بلند تر از بقیه شاخه ها می باشند و ارتفاع حفاظ با آنها سنجیده می گردد. مثلا در یک نرده با تراکم سیزده تعداد شاخه های اصلی در دو متر سیزده عدد می باشد. فاصله میانجی میلگردها هم از تقسیم نمودن طول نرده که دو متر می باشد بر تراکم که سیزده است بدت می آید . در مثال یاده شده فاصله بین شاخه های اصلی حدود ۱۵ سانتیمتر است .شاخ های اصلی بطور مستقیم به شاسی کار جوشکاری شده و ارتفاع شاخه های اصلی برابر ارتفاع نرده می باشد و شاخکهای فرعی به آنها جوشکاری میشوند . برخی از تولیدکنندگان شاخه های فرعی را هم جزو تراکم حفاظ اعلام میکنند. تقریبا تراکم هایی که بیشتر از ۱۵ ردیف اعلام می گردند به حساب آوردن شاخه های فرعی است. این تراکم ها گاهی تا ۲۰۰ و بالاتر هم اعلام میشود که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و در واقع شمارش تمام قطعات ریز و درشت است.خلاصه اینکه بصورت رایج تراکم موجود برای محفاظ شاخ گوزنی ۸ تا ۱۵ ردیف صحیح است.به عنوان نمونه تراکم ۱۶ احتمالا همان تراکم رایج ۸ می باشد که با احتساب شاخه های اصلی و فرعی میان آن ۱۶ ردیف اعلام می گردد. شاخه های اصلی که در شمارش جزء تراکم محسوب می شوند باید دارای دو خصوصیت باشد. به صورت مستقیم به شاسی جوش شده اند و شاخه های فرعی به آنها جوشکاری و متصل می شوند. ارتفاع آنها برابر با ارتفاع نرده شاخ گوزنی می باشد.

اهمیت نصب حفاظ آهنی شاخ گوزنی روی دیوار با ارتفاع زیاد و کم

ساخت و نصب حفاظ شاخ گوزنی به چه شکل است ؟

اولین مرحله در نصب حفاظ بالای دیوار اعزام کارشناس به محل نصب حفاظ است تا در ابتدا شناخت خوبی نسبت به نوع پروژه داشته و پس از آن با به کارگیری از متر محلی که در آینده کارفرما قصد دارد محفاظ را در محل نصب کند با دقت اندازه گیری می شود و سپس متخصصان با توجه به نوع ساختمان نمونه محفاظ هایی را به کارفرما معرفی کرده و در انتها کارفرما با توجه به سلیقه و بودجه مالی خود یکی ار انواع حفاظ را انتخاب میکند . در دیوار های پلکانی که اختلاف ارتفاعی با دیوار مجاور دارد رعایت نکات امنیتی بیشتر از پیش مورد اهمیت است و برای ان نیز روشی در نظر گرفته شده تا از امنیت آن در بخش شیب دار دیوار کاسته نگردد معمولا در محل شیب دیوار ارتفاع محفاظ را بلند تر می کنند (حداقل یک و حداکثر دو متر) تا بتوانند این ضعف را به برترین شیوه رفع کنند.

حفاظ شاخ گوزنی

مزایای نصب حفاظ های شاخ گوزنی بر روی دیوار حیاط ساختمان و ویلا

  1. عبور از بالای حفاظ شاخ گوزنی غیر ممکن می باشد.
  2. استحکام بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی را دارا می باشد.
  3. خمکاری های روبه بیرون و در جهت های متنوع حفاظ شاخ گوزن مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.
  4. تراکم بالای نیزه های موجود علی رغم استحکام، نشان دهنده امنیت بالای حفاظ شاخگوزنی می باشد.
  5. هزینه نگهداری و بازسازی بسیار کمی را نسبت به سایر حفاظ ها را دارد.
  6. تراکم نیزه های موجود در حفاظ های شاخ گوزنی قابل تغییر می باشد.
  7. در مورد عرض این حفاظ ها نیز به همین صورت می توان عمل نمود .
  8. قیمت حفاظ شاخ گوزنی در هر یک متر محاسبه شده و پنل های کار به صورت دو متری در هدل حفاظ میباشد .به خاطر زیاد بودن شاخکهای در هم تنیده شده و نوک تیز داشتن عبور از حفاظ های شاخ گوزنی را غیر ممکن می کند.
  9. برای نمای ساختمان ارزش دکوراسیون بسیار بالایی را دارد و زیبایی را دوچندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *