حفاظ شاخ گوزنی
حفاظ شاخ گوزنی
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
درب آکاردئونی
حفاظ آکاردئونی ، درب آکاردئون ، نرده حفاظ روی در آپارتمان
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
نمایش همه
حفاظ بوته‌ای

حفاظ بوته‌ای

حفاظ بوته‌ای خار‌دار

حفاظ بوته ای نوعی از حفاظ های خاردار می باشد بر روی سر در آپارتمان ها و دیوار ها جهت حفظ امنیت و همچنین زیبایی استفاده می شود از مزایای این حفاظ ها می توان به این اشاره کرد تا عبور از این نوع حفاظ ها به سختی و شاید بتوان گفت اصلا امکان ناپذیر باشد به دلیل شاخه های پر پیچ و بسیار تیز مانند شبیه چاقو . نصب و اجرای حفاظ بوته ای بسیار راحت و آسان بوده و در مدت زمان کوتاهی اجرا می گردد .

حفاظ مدل بوته ای یکی از انواع نرده حفاظ روی دیوار است . این نوع از حفاظ روی دیوار را میتوان حفاظ شاخ گوزنی باز طراحی شده نامید . تغییراتی که در طراحی حفاظ بوته ای در نظر گرفته شده است بیشتر در راستای نظرات خریداران حفاظ های نسل جدید به خصوص حفاظ شاخ گوزنی بوده است . در این نوشته ما شما را بیشتر با این نرده حفاظ دور دیوار آشنا خواهیم کرد .

 

حفاظ بوته ای

 

 

طرح حفاظ بوته‌ای

برای سالیان متمادی از حفاظ های میله ای به عنوان تنها گزینه برای امنیت استفاده می شد . ولی این نوع حفاظ های مشکلات بسیار زیاد امنیتی داشتند . مثل : افراد به آسانی می توانستند روی دیوار و کنار این حفاظ ها بایستند و با ابزار مختلف از روی آن عبور کنند و یا به راحتی یکی از این میله ها را بردیده یا خم کنند و از آن عبور کنند . و از طرفی شکل میله ای و ساده ی این نوع حفاظ ها ی روی دیوار به زیبایی نمای ساختمان آسیب می زند . یکی از جدید ترین و پر امنیت ترین حفاظ ها حفاظ بوته خاری می باشد . که در شهر هایی مانند بوروجن ، شهر کرد و اصفهان بیشتر از این نوع حفاظ استفاده می کنند .

از زمانی که انسان های اولیه زندگی می کردند تا به حالا همواره افراد به ترفند هایی برای افزایش امنیت و محافظت از محل کار ، زندگی و … بوده اند . همان طور که در بالا اشاره شد دارا بودن عرضی حدود ۷۰ سانت علاوه بر افزایش امنیت ، سبب شده تا حجم بیشتری از میل گرد برای پر کردن بین  خرید حفاظ بوته ای جواهرده  استفاده شود . این افزایش استفاده از میلگرد در حفاظ بوته ای زیبائی این نرده حفاظ رو دو چندان کرده است . شکل خم نیم دایره مانند و استفاده از قطعات ریز ۱۰ سانتی نوک تیز که برای بازدارندگی بر روی میله های اصلی جوش شده است ، ظاهری بسیار زیبا به این نرده حفاظ بوته ای فلزی داده است .

 

نرده بوته ای

 

 

 چرا حفاظ بوته ای ( خاری) را بهترین حفاظ روی دیوار در بازار می نامند؟

حفاظ های نسل جدید در بازار دارای یک وجه اشتراک می باشند . آن نیز زیبایی این نوع حفاظ ها نسبت به حفاظ های قدیمی مثل حفاظ اس یا سر نیزه ای می باشد. اما همه حفاظ های نسل جدید دارای امنیت یکسان نیستند . و هر کدام ضریب امنیت مخصوص خود را درا هستند . که این ضریب امنیت از نحوه ونوع طراحی حفاظ الهام می گیرد . به جرات می توان حفاظ بوته ای ( خاری )را امن ترین حفاظ موجود در بازار دانست . در طراحی بسیاری از نرده ها به شاخصه اصلی حفاظ که همان ایجاد امنیت است کمتر توجه گردیده است. باید توجه داشت که استحکام یک سازه امنیتی در اولویت طراحی آن سازه قرار دارد . در نرده بوته خاری تمام شاخه های اصلی و فرعی توسط اتصال جوش به هم متصل گردیده و همیم امر در ایجاد استحکام حفاظ بوته خاری کمک شایانی کرده است . وقتی تمام شاخکها به هم متصل گردد دیگر امکان خم کردن یا باز کردن اجزای حفاظ عملا غیر ممکن می شود. یکی دیگراز شاخصه های حفاظ بوته ای (خاری)وجود شاخک های تیز و برنده فرعی در نقاط مختلف حفاظ است . که امکان دسترسی به شاخک های اصلی حفاظ بوته ای را بسیار دشوار و غیر ممکن می سازد. وجود هفتی های واسطه در حفاظ بوته خاری مرکز و طرفین این نوع حفاظ را کاملا به هم مرتبط می سازد که این نکته نشانگر زیرکی و کار بلدی طراح حفاظ بوته ای می باشد.

 

 

قیمت حفاظ بوته ای

 

انواع حفاظ ساختمان مانند: حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ سرنیزه ای ، حفاظ بوته ای یا نرده ی بوته خاری استفاده می گردد . حفاظ بوته ای ، ازجنس فلز و با میلگرد هایی تیز و فرم داده شده ساخته می شود که با دقت در کنار هم قرار داده و در سایز ها و اندازه های مهندسی شده جوشکاری می شود و در نهایت حفاظ هایی باطرح بوته ای خاری و رنگ آمیزی شده در ارتفاعات مورد نظر شما به شما تحویل داده می شود . هدف از طراحی و تولید این نوع نرده ی بوته ای و حفاظ های روی دیوار ایجاد امنیت بسیار بسیار بالا و در صورت بودن امنیت آرامش وآسایش شما هموطنان گرامی می باشد .

این نوع در هم تنیدگی و شلوغی حفاظ بوته ای را نمی توان در هیچکدام از حفاظ های روی دیوار موجود در بازار یافت کرد. گذشته از این مزایای فنی که به مختصر از آنها یاد شد میتوان حفاظ بوته ای را از نظر قیمت مناسب ترین نوع حفاظ مو جود در بازار معرفی کرد . ولی این امر نشان از ضعف این محصول نیست بلکه نشان از خلاقیت و توانایی طراحان این نوع نرده روی دیوار می باشد. همانگونه که مستحضر هستید قیمت تمام شده یک محصول بر گرفته از چند فاکتور می باشد مثلا عواملی که در قیمت تمام شده حفاظ روی دیوا دخیل هستند به شرح ذیل می باشد ۱-میلگرد ۲-رنگ ۳-متریال اتصالات ۴-نیروی انسانی ۵-انرژی(برق)

حفاظ بوته ای شکل به روز تر نسل جدید نرده حفاظ روی دیوار است . ساختار اصلی حفاظ بوته ای همانند سایر نرده حفاظ ها از میل گرد ساده است . در این محصول بر خلاف حفاظ شاخگوزنی دیگر خبری از تراکم نیست و به صورت کلی در یک تیپ ساخته میشود. حفاظ بوته ای در قواره های ۲ متری ساخته میشود .دو ردیف موازی کنار هم با ارتفاع همسان سبب شده است تا عرضی مناسب حدود ۱۵ سانت در راس نرده حفاظ بوته ای داشته باشیم . این عرض در بالاترین قسمت حفاظ سبب شده است تا امنیت حفاظ بوته ای به صورت قابل ملاحظه ای افزایش داشته باشد . در تولید این محصول از ۷ ردیف استفاده شده است . افزایش یک ردیف میلگرد ، عرض این نرده را تا ۷۰ سانت افزایش داده است که این عرض مناسب ، ایستادن سارقان بر روی لبه دیوار .را عملا به صفر رسانده است .

 

نصب حفاظ بوته ای

 

 

مدل ساختار حفاظ بوته‌ای

نزدیک ترین مدل حفاظ به حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته‌ای خار‌دار است. این مدل از حفاظ با نام های مختلفی در بازار شناخته شده است که از جمله آن ها می توان به حفاظ بوته خاری و حفاظ خاری اشاره نمود. می توان اشاره نمود که این حفاظ با الهام از بوته های خاردار بیابان تولید شده است و به همین جهت عبور از آن غیر ممکن می باشد.

حفاظ بوته ای از جمله حفاظ های دیواری و همچنین روی پنجره ها و فنس ها می باشد و از قابلیت نصب در مکان های مختلفی نیز برخوردار می باشد. حفاظ دیوار بوته ای از مدل حفاظ های است که بهره گیری از آن و نصب بر روی تمام مدل دیوارها موجب شیک تر شدن نمای ساختمان ها خواهد گردید.

 

حفاظ بوته ای خاری

 

ظاهر حفاظ بوته‌ای

حفاظ بوته ای به سبب برخورداری از شکل ظاهری و ویژگی های که داراست، در مکان های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از حفاظ دیواری قبل نصب در پایگاه های نظامی، بخش های مختلف فرودگاه ها، مدارس، منازل شخصی، شرکت ها، مجتمع های مسکونی، هتل ها و همچنین مناسب برای استفاده در زندان ها می باشد. کاربرد بالای این محصول سبب شده تا سهم عمده و قابل توجهی از فروش در بازار به آن اختصاص یابد.

ویژگیهای حفاظ بوته ای :

  • دارای کیفیت بالا و بازدارنده موثر در مقابل نفوذ
  • مقرون به صرفه در مقیاسه با سایر حفاظ های قدیمی
  • نصب سریع و آسان
  • قابل عرضه در ارتفاع های مختلف بنا به درخواست مشتری
  • ازجنس فولاد ضد زنگ ، گالوانیزه گرم و الکترو گالوانیزه یا PVC  و ….
  • حفاظ بوته ای ایده آل برای حفاظت از سقف های کوتاه ، دیوار (دیوار منازل مسکونی ، شرکتها و ادارات ،  کارخانجات ، مدارس ، مراکز پزشکی و نظامی ، باغ و ….)
  •   ظاهر زیبا
  • بسیار با دوام و مقاوم در برابر پوسیدگی ، ضربه و زنگ زدگی

 

 

نصاب حفاظ بوته ای

 

ایمنی نصب حفاظ بوته‌ای

همیشه این امکان وجود دارد که دیوارها را بسیار بلند ساخت یا با استفاده از نرده آنها را ایمن کرد . اما هیچ تضمینی وجود ندارد که ارتفاع دیوار یا نرده از ورود سارقان جلوگیری نماید . به خصوص اگر سارق حرفه ای باشد . حتی ممکن است از سیم خاردار برای حفاظت از اماکن مسکونی ، اداری یا حتی باغ خود استفاده کنید . ولی توجه داشته باشید سیم خاردار علاوه بر ظاهر خشن و زشت ، بسیار راحت بوسیله ابزار ساده قیچی میشوند .

علاوه بر استفاده از دیوار بلند ، نرده وسیم خاردار ، بعضی ها هم از شیشه شکسته بر روی دیوار استفاده میکنند که علاوه بر خطرناک بودن ، امکان ایجاد جراحت های شدید برای حیوانات ( گربه و پرندگان ) و سارق میشوند و به راحتی هم بوسیله یک چکش میشود آن را خرد کرد . این روزها انواع مختلف حفاظ ها برای ایجاد امنیت موثر در بازار وجود دارد . یکی از این نوع حفاظ ها ، حفاظ بوته ای است .
حفاظ بوته ای مانند حفاظ شاخ گوزنی به عنوان یک سپر امنیتی و ضد صعود بر روی دیوار قرار می گیرد، و مانع بزرگی برای هر نوع ورود بی اجازه محسوب می شود.  حفاظ بوته ای در عین زیبایی ، یک راه حل ساده و موثر برای افزایش امنیت دیوارمنزل ، شرکت ، کارخانه ، باغ و غیره است  که از جنس ضد زنگ ، ضد ضربه و فولاد گالوانیزه ساخته میشود و دارای ساختار قوی و محکمی است که اتصالات آن براحتی ازهم و یا از دیوار جدا نمیشوند .  نصب آنها هم به علت این که از قبل ساخته شده اند بسیار آسان است .

ساخت حفاظ بوته ای شلوغ

 

 

حفاظ بوته ای و دلیل محبوبیت آن

محبوبیت حفاظ بوته ای به دلیل استفاده اصولی و صحیح منطبق بر نیاز امنیت ساختمان و طراحی زیبا به دست آمده است . اشخاصی هستند که با شکل و طراحی شاخ گوزنی موافق نبوده و این حفاظ را ،نرده ای غیر اصولی میدانند. حفاظ بوته ای و سایر مدل های نرده حفاظ روی دیوار مانند حفاظ نیزار ، حفاظ لیلیوم ، حفاظ نخل مرداب با توجه به طراحی های انجام گرفته نظر مخالفان استفاده از نرده حفاظ نسل جدید را نیز به خود جلب کرده است. از عناوینی مانند حفاظ بوته خواری ،حفاظ خار دار نیز برای حفاظ بوته ای در مناطق مختلف استفاده میشو د .

 

حفاظ بوته ای چیست ؟

اشخاصی هستند که با شکل و طراحی حفاظ بوته ای موافق نبوده و این حفاظ را ،نرده ای غیر اصولی میدانند. حفاظ بوته ای و سایر مدل های نرده حفاظ روی دیوار مانند حفاظ شاخ گوزنی ، حفاظ نیزار ، حفاظ لیلیوم ، حفاظ نخل مرداب با توجه به طراحی های انجام گرفته نظر مخالفان استفاده از نرده حفاظ نسل جدید را نیز به خود جلب کرده است. از عناوینی مانند حفاظ بوته خواری ،حفاظ خار دار نیز برای حفاظ بوته ای در مناطق مختلف استفاده میشود.

محاسبه قیمت حفاظ بوته ای خاری چگونه است ؟

قیمت حفاظ بوته ای بصورت سفارشی بر اساس ارتفاع هر متر طول دیوار محاسبه میگردد .

نصب حفاظ بوته ای روی دیوار چقدر زمان میبرد ؟

با توجه به متراژ دیوار کمتر از ۵ ساعت برای هر ۳۰ متر کار زمان بر خواهد بود .

ارسال حفاظ بوته ای به شهرهای ایران به چه صورت است ؟

حفاظ مارکت به تمامی نقاط کشور عزیزمان نرده حفاظ تولیدی خود را از طریق باربری ارسال مینماید . برای سفارش با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۷۶۹۴ تماس حاصل فرمایید .

 

حفاظ خار دارسیم خاردار بوته ایحفاظ بوته ایحفاظ بوته خار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *