نقش حفاظ در امنیت خانه

حفاظ شاخ گوزنی
24 آگوست 2019
حفاظ نخل مرداب
26 آگوست 2019
نمایش همه
حفاظ خار دار

اگر بخواهیم مبحث امنیت خانه و لوازم حفاظتی خانه را دسته‌بندی کنیم در حالت کلی می‌توان این لوازم را به دو دسته لوازم بازدارنده و لوازم اخطاردهنده و ثبت‌کننده تقسیم کرد. بدین معنا که لوازمی همچون حفاظ پنجره‌ها و حفاظ‌های روی دیوار و درب‌های ضد سرقت که مانع از ورود افراد متجاوز به داخل خانه شده، جزو لوازم بازدارنده بوده و لوازم حفاظتی مانند دوربین مداربسته و دزدگیر ساختمان که نقش اعلام وجود فرد ناشناس و همچنین ثبت و ضبط وقایع در ساختمان را دارند جزو لوازم اخطاردهنده و ثبت‌کننده می‌باشند.
اولین و مهم‌ترین راه ورود که همواره موردتوجه سارقان بوده و هست، درب ورودی ساختمان می‌باشد. برای جلوگیری از ورود سارقین باید درب ورودی ساختمان دارای امنیت بالای باشد و همچنین از زیبایی و جلوه خاصی نیز بهره‌مند باشد تا علاوه بر ایجاد امنیت متناسب، با ظاهر ساختمان بوده و زیبایی خانه را دوچندان کند. درب‌های ضد سرقت به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر ایجاد زیبایی، امنیت را در حد بسیار بالایی ایجاد کنند و همانند یک حفاظ در بحث امنیت کاربردی هستند.
همان‌طور که گفته شد اصلی‌ترین و راحت‌ترین راه ورود سارقان به داخل خانه درب ورودی است که درب‌های ضد سرقت باید مانع از ورود آن‌ها از این طریق شوند. درب‌های ضد سرقت معمولاً از مقاومت بالایی برخوردارند و به‌راحتی شکسته نمی‌شوند، همچنین به دلیل اینکه دارای چند قفل هم‌زمان می‌باشد عبور از آن‌ها سخت‌تر است زیرا اگر سارقان بتوانند آن قفل‌ها را باز نمایند باید زمان بیشتری را صرف کنند. از طرفی این درب‌ها معمولاً از دو طرف قفل می‌شوند و در بعضی موارد از چهار جهت، یعنی قفل‌های درب از چهار جهت با چهارچوب درب درگیر می‌شوند که امنیت را بسیار بالا می‌برد.
باید در نظر داشت که جنس درب و نوع قفل‌هایی که در آن استفاده‌شده حائز اهمیت است، زیرا قفل درب از مهم‌ترین اجزای درب ضد سرقت می‌باشد. در نظر داشته باشید که قفل‌های مولتی سیستم چهار زبانه و استفاده از ورق‌های دوبل فلزی درون درب ضد سرقت، می‌تواند امنیت درب را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

 

ویژگی های یک حفاظ خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتلفن سفارش ✔ 09127701547